کبک

در وصل هم ز عشق تو ای گل در آتشم / عاشق نمی شوی که ببینی چه می کشم /بیچاره مــــــــــــــن که ساخته از آب و آتشم (شهریار)

کبک

در وصل هم ز عشق تو ای گل در آتشم / عاشق نمی شوی که ببینی چه می کشم /بیچاره مــــــــــــــن که ساخته از آب و آتشم (شهریار)

کبک

نــــــامم،گمنــــامیست
هیچ نیستم،خودم خالیست هرچه دارم خداست.
ساخته ی خداست در راه خداست برای خداست/
سند :
درمیان شهدا از آوینی خوشم نمی آمد.
(چرا؟)
برای این که درمیان این همه شهید معروف بود،چون می نوشت،چون اهل قلم بود خونش از بقیه رنگین تربود.
(چه کردی؟)
هیچ.حتی ارزشش رانمی دیدم،که در باره اش تحقیق کنم.
(چه شد؟)
بعد از 15 سال به طور اتفاقی در جایی از او چیزهایی شنیدم.چند روایت عهدی از او دیدم و مطالبش را خواندم.
(خوب؟)
نظرم عوض شد.آوینی کسی بود که یک نفره به جای ده ها نفر بانام های مختلف یک تنه در زمان جنگ صدها مقاله می نوشت.تا سنگر قلم خالی نماند.او حتی کوچکترین انتظاری برای تحسین،تجلیل،ترفیع،وت.... او دوست داشت گمنام باشد.چیزی که امروزه کمتر دیده می شود.
(با این همه شهرت وی آیا سندی هم داری که گمنامیش را ثابت کند؟)
بله
(چیست؟)
15 سال بد گمانیم.
/

شهید شهرام حسین زاده: امروز در روزگاری به سر می بریم که خوب بودن دیوانگی است و انسان بودن کفاره می خواهد از هر سوی دشمنان ما را احاطه نمودند و در صدد ضربه زدن هستند و ما نیز آرام و خاموش به سر می بریم گویی که اتفاقی رخ نداده و آب از آب تکان نخورده است آیا هنوز خواب بس نیست؟

پیوندها

انقلاب معنوی

دوشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۳، ۱۰:۴۹ ب.ظ


(توضیح درباره عکس:این عکس از زیر برج آزادی گرفته شده که یاد آور دوران انقلاب است.)


شجره باصلابت انقلاب اسلامی ریشه در تاریخ هزارساله اسلام دارد، فلذا قارچ! نیست که در یک‌شب بهمنی سر از خاک برآورد و با کژ دهانی مشتی داخلی و خارجی آناً از ریشه سست خود قطع امید کند و دل به دست اجانب بسپارد. «اگر امروز به ما بگویند ریشه این نهضتی که به وجود آوردید، کجاست؟ ما می‌گوییم که ریشه‌اش پیامبر و امیرالمؤمنین و امام حسین (ع) است. این حادثه‌ی عاشورا پشتوانه این نهضت است.»(۶۸/۰۵/۱۱- رهبر انقلاب) یکی از دلایلی که این انقلاب به آسودگی مغلوب بدخواهان نخواهد شد داشتن همین هویت تاریخی است که به‌ناچار دستشان از آن کوتاه است و راهی برای از میان برداشتن آن ندارند مگر با به حجاب بردن این حقیقت و غافل کردن همگان از آن.

انقلاب به هیچ طریقی از میان نمی‌رود چون بر پایه‌های فکری و تاریخی محکم و انکارناپذیری استوار است و تنها راه کنار گذاشتن آن -و نه از بین بردن آن- اشاعه غفلت است. غفلتی فراگیر نسبت به این پایه‌های تاریخی و فکری.. دهه مبارک فجر و بزرگداشت سالروز انقلاب فی‌نفسه غفلت‌زداست و ذهن نسل نو را -به‌عنوان مستعدترین افراد برای غافل ماندن نسبت به انقلاب و تعیین سرنوشت آن- تحریک می‌کند که از آن حقیقت بپرسند و بخواهند که آن را بشناسند.

انقلاب اسلامی ایران یک تحول باطنی بوده و هست. امام (ره) فرمودند: «این انقلاب روحی است که در ملت پیداشده،... این انقلاب روحی مهم است. این را هیچ‌کس نکرده الا خدا. خدا مقلب‌القلوب است.»(صحیفه نور/جلد ) یا درجایی دیگر می‌فرمایند: «انقلاب اسلامی ما قبل از آنکه یک انقلاب سیاسی و اجتماعی باشد، یک انقلاب معنوی روحانی است.»(صحیفه نور/ جلد۱۲). چون روح اسلام بر سرتاسر انقلاب  اسلامی حاکم است به آن خاصیت انقلابی و خرق عادت بخشیده است. اگر معارف رفیعی چون: ایمان، توحید، عدالت، ولایت، امربه‌معروف، نهی از منکر و عبودیت را از انقلاب اسلامی سلب کنیم دیگر از انقلاب اسلامی چه می‌ماند؟ انقلاب اسلامی بدون معارف توحیدی اسلام فقط یک‌لفظ بدون محتواست. انقلاب اسلامی چیست و کجاست که ما هرساله آن را بزرگ می‌داریم و به خاطرش جشن بپا می‌داریم؟ فی‌المثل: آن طفلی که جشن تولد دوازده‌سالگی‌اش را می‌گیرند، یک شخصیتی در عالم خارج است که اعزاز و اکرامش می‌کنند. امّا انقلاب اسلامی که ازاین‌دست مثال‌ها نیست چطور؟ ظرف ظهور و بروز انقلاب اسلامی نه میدان آزادی تهران، نه میدان انقلاب اصفهان و نه خیابان امام رضای مشهد بلکه باطن من و شماست. انقلاب اسلامی به‌عنوان اسلام ناب وقتی در ظرف باطن هر انسانی ظاهر شود او را زیروبم می‌کند. این است که می‌گوییم انقلاب هنوز هست و محدودیت بردار نیست.

پس ما در دهه فجر علاوه بر بستن چراغ‌های قرمز و سبز و آبی بر درودیوار شهر و پخش موسیقی‌های انقلابی باید چراغ عقل مردم –و بالأخص جوانان و نوجوانان را- با حقایق اسلام و معارف انقلاب روشن کنیم و موسیقی وظیفه‌ای را که انقلاب برای ما واجب کرده را بر گوش جانشان بنوازیم تا حجت را همان‌طور که امام بر ما تمام کرد ما بر نسل‌های بعد به اتمام برسانیم. در همه‌ی این‌ها پای فرهنگ و انسانیت در میان است. انسان علاوه بر خوراک و پوشاک نیاز مبرم به فرهنگ دارد بلکه آن دو هم برای این است. فرهنگ منحط غربی پس از سال‌های متمادی پیشرفت و توسعه علمی نقشی در انسانیت انسان‌ها نداشته و مردم را قدمی در آن پیش نبرده است که بالعکس. این انقلاب یک انقلاب صنعتی یا انقلاب سیاسی صرف یا یک اعتراض اقتصادی نبوده بلکه انقلابی فرهنگی و انسانی بوده. مردم ایران و همه جهان محتاج عدالت‌اند، محتاج انسانیت و اخلاق [الهی] هستند. این‌ها شاخصه‌های انقلاب اسلامی است و لزوم پرداختن به این ارزش‌های بزرگ بدین خاطر است که سعادت مادی و معنوی انسان‌ها در گرو آن است. نجات بشر از توحش، جهل، خشونت و ظلم را فقط باید در فرهنگ و انسانیت جستجو کرد که انقلاب اسلامی تنها پرچم‌دار آن است.منبع : عهدقلم

 • Reza Sf

نظرات  (۲۱)

 • در مسلخ عشق
 • سلام؛ ممنون از دعوتتون.
  کارای جالبی منتشر میکنید؛ هم عکس نوشت مهم بود و هم متن زیر آن.
  خدا خیرتان بدهد.
  پاسخ:
  سلام
  انقلاب ما بیشتر یک انقلاب فرهنگی بود...(امام) در تأیید نوشته شما...
  ممنون 
  +++
  سلام

  ممنون از حضور شما

  موفق باشید
  پاسخ:
  سلام
 • یادگار ایران
 • سلام علیکم.
  خیلی ممنون، ان شاء الله بتونیم پایبند به اصول انقلاب باشیم.

  یا علی(ع)
  پاسخ:
  سلام
 • محدثه انصاری
 • چ عکس قشنگیه چه معماری خاصی.


  دهه فجرتون مبارک

 • سید محسن جوانمردی
 • سلام.

  زیبا و قابل تأمل.


  .
  .
  .

  انقلاب ما انفجار نور بود.(1)

  بی ربط:1-
  یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ

  می خواهند نور خدا را به دهانهایشان خاموش کنند ولی خدا کامل کننده ، نورخویش است.

  پاسخ:
  سلام
  سلام علیکم و رحمه الله. یوم الله یعنی همین. روزی که از سایر روزها فرق دارد.  روزی که به دست نمی آید و دیده نمی شود مگر با قلب. بیانات زیبا و مهمی از رهیر عزیزمان بود. این روز عزیز مبارک 
  پاسخ:
  سلام
  سلام مومن. جزاکم الله خیرا

  خودمونیم هنرمندی ها...احسنت...
  یه بنده خدائی هم هست به نام نقاش فقیر..ایشون هم تو همین مایه ها مطلب می نویسه...
  خدا هر دو بزرگوار را حفظ کنه...

  اما از روی این وصیت نامه ت یه خط بنویس!! چقدر غلط املائی داری!!!{لبخند}
  و در مورد انقلاب...حقیقتاً همینطوره...
  تا در دلها انقلابی به پا نشه، در خیابانها، آثاری از اون را نخواهیم دید...و اگه هم باشه، نسیمی بیش نیست....اما انقلاب، طوفانی که همونطور که از اسمش پیداست همه را زیر و رو می کنه...منقلب می کنه...
  انقلابی که بخواد از روی جوگیر شدن به وجود بیاد، با یه جوسازی هم از بین میره....

  کاش ما هم به معنای واقعی کلمه، انقلابی باشیم....

  عاقبتتون به خیر به حق حضرت ابوتراب
  یا علی
  پاسخ:
  سلام

  بله وب من کمترین و <<زیر خط طرح>> و ... خیلی های دیگر در این زمینه فعال اند که معروف ترین و صد البته اولینشان همان <<نقاش فقیر>> است که همه گی استاد ما هستند.

  اما درباره وصیت نامه بگم که شما اولین کسی هستین که اونو خونده خدایی خودمم بعد نوشتنش فکر نکنم یه بار بیشتر خونده باشمش البته از بچگی پر از غلط املایی بودم.{لبخند}

  وصد البته که بجز یک اشتباه نگارشی غلط املایی پیدا نکردم.

  ممنون از نظرتون.
 • نجمه محروقی
 • سلام 
  از کامنت خصوصی به این شکل بدم میاد 
  شرمنده...
  پاسخ:
  سلام
  نظر شما کاملا محترمه.
  بنده برای اکثر وبلاگ هایی که اونا رو زیاد نمی شناسم خصوصی نظر میزارم.البته شما دفعه پیش هم بهم هشدار داده بودید ولی منظور تون رو نفهمیده بودم.از این به بعد دعوت نامه های مارو عمومی دریافت می کنید.
  البته از کامنتای قبلیتون معلومه پستا رو دنبال می کنید پس نیازی نیست دعوت نامه ها رو قطع کنم.شما هم اگه پست جدید داشتید ما رو خبر کنید.
  بازم شرمنده وممنون از حضورتون
  گرگها همه گی خوب بدانند در این ایل غریب
  گر پدر رفت تفنگ پدری هست هنوز
  گرچه یاران همه گی بار سفر بر بستند
  شیر مردی چون علی خامنه ای هست هنوز


  سلام
  خدا قوت 
  وممنونم از محبتها و حضورتون
  شادباشیدو سربلند
  یاعلی
  زیبا و مفید...

  هم عکس نوشت و هم متن..
 • کمی بودن ...
 • مچکربابت زحماتتون
 • صــــــــــــراط
 • سلام ممنون از مطلبتان ....

  آپم .................

  وای بر فرزندان آخر الزمان از ناحیه پدارنشان!


  منتظرحضور تان هستیم  یا علی
  پاسخ:
  سلام
  سر میزنم.
 • پاسدار ولایت
 • دعوت شدید !!

  البته سلام
  شما هم دعوت هستید دوستم .
  "شهدا" همه را صدا میزنند اما تنها عده ای میشوند ...


  نه ! برای تبلیغ نیومدیم رفیق ... اومدیم فقط با کمک شما صدای شهدا رو بگوش مردم برسونیم ...

  منتظرت هستیم .


  یا مولاتی یا فاطمة الزهرا ایتها الصدیقة الشهیدة
  پاسخ:
  سلام
  حتما سر میزنم.
 • ی آنتی زایون
 • سلام  ممنون عالی بود متن + تصویر دعوتید به آنتی زایون با مطلب : وَ فىِ أَمْوَالِهِمْ حَقٌّ لِّلسَّائلِ وَ المَْحْرُومِ و در اموال خود براى سائل و محروم حقى قائل بودند سوره ذاریات - آیه 19
  پاسخ:
  سلام
  سر میزنم.
  رالف والدو امرسون: هر روزی که پایان می رسد آن را به کناری بگذار. آنچه در توانت بوده است را انجام داده ای؛ بعضی اشتباهات و کارهای احمقانه انجام شده اند؛ هرچه زودتر فراموششان کن. فردا روز جدیدی است، آن را با اشتیاق و امید شروع کن و درگیر افکار کهنه گذشته نشو.
 • صــــــــــــراط
 • سلام سپاس از حضورتان ...

  معرفی کتاب «الصحیح من سیره النبی الاعظم» به روزم

  منتظرحضور تان هستیم

  پاسخ:
  سلام
  مزاحم میشم.
 • تا اینجا خواندم...
 • سلام

   دعوتید به کتابی با طعم سفرنامه....  http://baketab.blog.ir/post/47
  پاسخ:
  سلام
  حتما سر میزنم.
 • منتظرالمهدی
 • باعرض سلام خدمت شما وضمن عرض تسلیت به محضر مولا مهدی (عج)وشیعیانش به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) . به مناسبت دهه فاطمیه وشهادت مادرمون خواهشمندم از کسانی که تمایل به خواندن زیارت حضرت فاطمه الزهرا (س) رادارند به نیت سلامتی مولا حضرت صاحب الزمان (عج) وخوشنودی قلب زهرای بتول واولادش لطفا اعلام فرمایند. آجرک الله یا صاحب الزمان (عج)